VModzNet - Gaming Bootstrap 4 Template
Skip

PUBG Yasaklanmalı mı ?

Selam,

Son zamanlara damga vuran oyun PUBG hakkında biraz sohbet edeceğiz.

İlk çıktığı andan beri ücretli bir oyun olmasına ve bir çok bug içermesine rağmen PUBG oyun piyasasına bomba gibi düşmüştü. Hatta öyle ki PUBG'den sonra arka arkaya battleroyale tarzı hayatta kalma oyunları çıkmaya başladı.

Oysa PUBG battleroyale tarzı ilk oyun değildi , neden bütün dikkatlerin hayatta kalma oyunlarına çevrilmesi PUBG ile oldu ? bu şu an için yanıtını bilmediğim bir soru, farklı bir yazımızda buna da değiniriz 🙂 

Bizim bugünkü konumuz PUBG hakkaten yasaklanmalı mı ?

PUBG sadece bilgisayarlar için üretilen ücretli bir oyunken dahi rekorları alt üst etti ve Mobile PUBG ihtiyacı hissedilmeye başlandı. PUBG bu ihtiyaca karşılık vermekte o kadar gecikti ki Rules of Survival gibi yeni yeni Mobile hayatta kalma oyunları hızla türedi.

Ancak en sonunda PUBG Mobile de yayınlandı, işte bütün film burada koptu. Aslında hayır filmin ilk aşaması burada koptu daha da önemli olan 2. bir aşama var ona da gelicez.

Zaten ellerimizden düşürmediğimiz ve her geçen gün yeni yeni modellerle hayatlarımızı işgal eden akıllı telefonlar bir de PUBG Mobile çıkınca iyice elimizden düşmez oldu. Ama dediğim gibi filmi asıl koparan olay PUBG değil, kitleleri bir mekana toplamaya en iyi yarayan olay olan "Bayan" faktörü oldu.

Bayanların PUBG'e olan ilgisi nereden geliyor ve ne zaman başladı bilemicem. Belki PUBG karakteri gibi giyinip güzel güzel oynayan japon ve koreli kızlar buna sebep olmuş olabilir buna da farklı bir yazımızda değiniriz.

Şimdi, PUBG'nin bağımlılık yapan bir oyun olduğu su götürmez bir gerçek, çoluk çocuk, genç  yetişkin herkes tarafından sıklıkla oynanan bir oyun ve bir çok ülke bu yüzden PUBG'yi yasaklamaya başladı bile.

Bizim ülkemiz bu konuda nasıl bir tavır sergiler emin değilim ancak ben PUBG'nin yasaklanmasından ziyade bağımlılığının azaltılabilmesi yoluna gidilmesinden yanayım.

Bunun için farklı çözümler üretilebilir ancak amaç aynı; çocuklarımızı bu bağımlılıktan kurtarmak veya kontrol altına almak.

Örneğin PUBG ücretli hale getirilirse ki PUBG  zaten ücretli bir oyun, PUBG Mobile ücretli hale getirilirse ve bir cihazın 1 gün içinde belirli bir saat oynayabilmesi sağlanırsa bu PUBG'nin yasaklanmasından daha medeni, uysal ve mantıklı bir çözüm olur. Bunu uygulayan oyunlar var, mesela oyunda 2 saat geçirdiğinizde "biraz ara ver" deyip o cihazın oyun oynamasına müsade etmiyor.

Zira milletimizin yasakları delme konusundaki başarısı da kanıtlanmış bir durum 🙂

Tüm bunların yanında madem bu oyunu oynuyorsunuz o halde ücretli PUBG ve PUBG Mobile hilelerimiz ile kolay yoldan zaferler elde ederek kendinizi tatmin edebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Güncel PUBG Hileleri Satın Al

PUBG Mobile Hilesi Satın Al

PUBG Hile

VModz.Net